Yönetim Kurulu

Dr. Ural Aküzüm - Yönetim Kurulu Başkanı
Transtürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ural Aküzüm Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra Fransa'da Montpellier Üniversitesinde "Siyasi ve İdari Bilimler" ve Marmara Üniversitesi'nde hukuk eğitimi görmüştür. Aküzüm İdare Hukuku alanında doktorasını tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünde öğretim üyesidir. Aküzüm muhtelif şirketlerde hissedar, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevler üstlenmektedir. Sivil toplum ve iş dünyası örgütlerinde (Bilgi Üniversitesi - Bilgi Eğitim Kültür Vakfı, TÜRKONFED , Arı Hareketi, AmCham Turkey, DEİK, Galatasaray Eğitim Vakfı) yönetim kurulu, mütevelli heyeti, denetim kurulu üyelikleri gibi bazı görevler üstlenmiştir. Ural Aküzüm, Galatasaray Spor Kulübü'nde 2009-2016 yılları arasında tüzük komitesi üyeliği, Denetim Kurulu üyeliği, Basketbol şubesi, hukuk işleri, amatör bazı sporlardan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Geçmişte muhtelif spor federasyonlarının (TFF, TBESF, TTF) yönetim, hukuk vb. kurullarında da görev yapmıştır. Türkiye'nin önemli tenis kulüplerinden Taçspor'un Başkanlığını yürütmektedir. 2 kitabı yayınlanan Aküzüm Fransızca, İngilizce ve Azerice bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.
Özgür Işıtan Gün - Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Transtürk Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Işıtan Gün, 2000-2006 yılları arasında ABD’de gelişmekte olan ülkelerde proje geliştirme ve finansmanı üzerine profesyonel olarak çalıştıktan sonra, 2006 yılında Türkiye’ye dönerek enerji sektöründe proje geliştirme yöneticisi ve Genel Müdür Yardımcısı, 2010 – 2012 yılları arasında ise kurumsal finansman, şirket birleşmeleri ve proje geliştirme alanlarında danışmanlık hizmetleri veren Fokus Yatırım Holding’de Direktör olarak çalışmıştır. 2013-2014 yılı Ekim ayı sonuna kadar Galatasaray Spor Kulübü Strateji ve İş Geliştirmeden sorulu İcra Kurulu üyesi ve daha sonrasında Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. 2014 yılından bu yana yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Işıtan Gün, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans ve City University of New York Baruch College Uluslararası Finans ve Yatırımlar alanında yüksek lisans dereceleri sahibidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Derya Ongun - Yönetim Kurulu Üyesi
Av. Ayça Akpek -Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi
Av. Ayça Akpek Gaziantep doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Akpek enerji, teknoloji, sanayi ve ar-ge firmalarına hukuki danışmanlık hizmetleri veren Akpek Hukuk Bürosunun sahibidir. Yüksek lisansını Ticaret Hukuku alanında Bilgi Üniversitesi'nde yapan Akpek'in uzmanlık alanları şirket yapılandırmaları, anonim şirketlerin yönetimi, birleşme & devralmalar ve vergi hukukudur.
Arda Batu - Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi
Arda Batu, The Browning School’da lise öğrenimini tamamladı. 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu ve stajını Avrupa Parlamentosu’nda tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesini aldı. 2003 yılında, halen doktora çalışmalarına devam ettiği Yeditepe Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak profesyonel hayatına başladı. 2007-2010 yıllarında akademik ve sivil toplum çalışmalarının yanında hukuk ve yatırım danışmanlığı şirketi HB Consultancy Group'da proje yöneticisi olarak görev aldı. 2010-2011 yıllarında Londra merkezli Aleph Consulting şirketinde siyasi ve ekonomik risk analiz danışmanı olarak çalıştı. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'ndaki Genel Sekreterlik görevi öncesinde StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarına devam etti. Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) Yönetim Kurulu ve Turkish Policy Quarterly yazı kurulunda bulunan Arda Batu, Avrupa Birliği, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, IRI, GMF gibi çeşitli kuruluşlarla projeler tasarlayıp yönetmiştir.